Enjoy.nl

Hulp Nodig? Bel gratis
0800-5405405

Skûtsje Silen met de Lytse Loes - Varen over Friese wateren

Skûtsje Silen arrangement met de Lytse Loes van Westfies Business Sailing. Beleef dit unieke skûtsjesyl arrangement met ons wedstrijdskûtsje de Lytse Loes en beleef een unieke dag op de Friese meren.

Relaxend Zeilen
Ontspannen dagje varen over Sneekermeer

Heerlijk een dag zeilen op de Friese wateren met familie, vrienden, personeel of wie u ook wilt uitnodigen. De wind in de zeilen, het klotsende water tegen de boeg van de Lytse Loes en genieten van de Friese wateren en natuur. Dit staat gegarandeerd voor een heerlijke ontspannen dag met een informeel karakter.

Programma voor het Skutsjesilen

10.00 uur: ontvangst in de Klokkenstoel in Goingaryp, met koffie en oranjekoek of appelgebak

10.30 uur: inschepen op de boot. Palaver; de ˜opperschipper’ geeft een korte uitleg over het wel een wee op een Skûtsje met ter afsluiting Oorlam

10.45 uur: trossen los voor een prachtige tocht over het Sneekermeer. De gelegenheidsbemanning’ werkt volop mee; de zeilen hijsen, zelf sturen en dergelijke alles mag niets moet !

13.00 uur: er wordt aangemeerd op één van de eilandjes waar een heerlijke lunch zal plaatsvinden; een picknick met heerlijke verse broodjes, verse salades, diverse soorten vis en verschillende kazen, vleeswaren en vers fruit. Hier wordt natuurlijk een heerlijke wijn bij geserveerd

14.00 uur: de zeiltocht wordt vervolgt langs de mooiste plekjes van Friesland

17.00 uur: aankomst in de Klokkenstoel met optioneel haring en of vers gerookte paling.

17.30 uur: afsluiting

Zeilen met skutsjes en Lemsteraken

Lemsteraken “ De zwanen van het water”. Deze schepen zijn van origine vissersschepen waarmee op de toenmalige Zuyderzee gevist werd. De Lemsteraken zijn ontstaan in de 2e helft van de 19de eeuw op scheepswerf De Boer in Lemmer, eerst van hout daarna van ijzer. Lemsteraken zijn zeer snelle schepen, immers de gevangen vis moest zo snel mogelijk naar de vaste wal gebracht worden. Lemsteraken werden als jacht vooral beroemd toen koningin Beatrix op haar 18e verjaardag van de Nederlandse bevolking cadeau kreeg. Ook nu nog spelen Lemsteraken tot de verbeelding, zij worden niet voor niets door hun elegantie, de zwanen van het water genoemd…..

“Skûtsjes zijn van origine vrachtschepen en werden van hout gebouwd. Na 1900 werden de eerste schepen in ijzer gebouwd. Vrachtvaren was een bijzonder en zwaar leven, het hele gezin leefde in het roefje, een ruimte van amper 10 vierkante meter, waarin gegeten maar ook geslapen moest worden. De vracht moest met de hand worden gelost en wanneer de wind verkeerd stond werd het schip langs de kant voortgetrokken door de kinderen….

In de zomer verdienden de schippers een centje bij door aan zeilwedstrijden mee te doen. Deze wedstrijden werden uitgeschreven door de plaatselijke kastelein. De huisraad werd dan aan de kant gezet en met de snelle schepen werd om geld gevaren. Na de Tweede Wereldoorlog werden de wedstrijden steeds professioneler en werd het SKS Skûtsjesilen opgericht.

Anno 2011 is het Skûtsjesilen in Fryslân uitgegroeid tot 3 weeks evenement waarbij bijna 80 skûtsjes strijden om eer en roem het skutsjesilen is als evenement een van de grootste dag-evenementen van Nederland met dagelijks tienduizenden bezoekers”.

Fryslan events beschikt over een eigen vloot van deze prachtige imposante schepen al onze schepen zijn uitstekend onderhouden en voldoen aan de voor dit doel gestelde eisen. De schepen worden bemand door een deskundige bemanning die u op een bijzondere wijze kennis laten maken met deze bijzondere sport.

Dit arrangement is inclusief

  • bovengenoemd programma
  • koffie met oranjekoek of appelgebak
  • oorlam (Beerenburg)
  • uitgebreide lunch
Prijs: € 75 p.p.

Minimale groepsgrootte: 16 personen

Dit arrangement is uit te breiden met:
  • bbq, buffet of 3-gangen diner € 24 p.p.
  • haring met corenwijn € 6 p.p.
  • amuses € 8 p.p.
  • oud Hollandse borrelhapjes uit oma's keuken € 6 p.p.
  • rokerijsoorten, heerlijke vis, vers uit de ton € 9 p.p.

De prijs van dit arrangement is exclusief consumpties en 6% BTW.

De prijs van dit arrangement is geldig tot en met 31 december 2011.

Kaart
Reviews

Er zijn 1 reviews gegeven. De gemiddelde score is 8.

8

Goed geregeld, goed verzorgd

Anoniem
27-06-2011 12:59